Gaffeltruck, Japan, bil, Tyskland, lastbil, Overland Freight service, Yamachi Toys, Japan, lastbil med tippbart flak, Japan, del av tågbana, Technofix, Tyskland, tåg, Rosebud Kitmaster, England, tåglok, Tri-ang Minic Toys, England, två omärkta lastbilar samt omärkt bil. Längd 5- 38 cm.
Bruksslitage. Färgbortfall. Rost och fläckar. Senare klisterlappar samt påskrifter. Skador och bortfall. Ej funktionstestade.