ALVAR AALTO, HYLLOR, ETT PAR, modell 112B, Alvar Aalto, Artek.

Lackad björk och björkfaner. Längd 90 cm.
Formgiven 1936.

Smärre lackskador, repor och märken.

Utropspris
250 EUR