Pierre Heyvaert

(Kanada, 1934-1974)
Pierre Heyvaert
(Kanada, 1934-1974)

PIERRE HEYVAERT, skulptur/mobil, signerad och daterad -69.

"Espaces triangulaires". Bemålad plåt i rött, svart och vitt på svart järnfot, moterad på träsockel. Signerad och daterad på järnfoten P. HEYVAERT ESP-TR # 15 1969 copywright. Rörlig. Höjd 84 cm.

Slitage, ytsmuts, färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK