ARBETSLAMPA / BORDSLAMPA, Tampereen Teräskaluste, 1960-1970-tal.

Gul målad metall. Justerbar höjd och riktning. Bär tillverkarens etikett TATEKA.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR