HÖRN/HÄNGSKÅP, 1800-talets början.

Dörr med bakomliggande hyllplan. Hyllplan ovan. Målad dekor. Längd ca 48, djup ca 24, höjd ca 98 cm. Nyckel finns.

Åldersbetingat slitage med repor och stötmärken samt enstaka stötskador. Renoverat och kompletterat med senare bemålning, senare lås samt förstärkningar.

Utropspris
2 500 SEK