ANTTI FAVÉN, blandteknik på papper, signerad samt daterad 1932.
Karikatyr av Gustaf V med dedikation "Till vännen Georg H från Antti Favén 1932". Motivyta 28x22 cm.
Ej examinerad ur ram. Arket buckligt.