Madeleine Pyk – en samling F769

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Jim Dine
(USA, Född 1935)

JIM DINE, färglitografi, signerad, numrerad och daterad 287/400 1985.

The New Year's Tree I". Tryckt av Staib + Mayer, Stuttgart, utgiven av AB Astra och Jim Dine tillsammans med Waddington Graphics, London och Pace Editions, Inc, New York. Bildstorlek 66 x 54 cm.

Ej examinerad ur ram. Ram utan glas.

Konstnär

Utropspris
6 000 SEK