VITRINSKÅP, England, 1900-talets andra hälft.

Idegran. Tudelat. Överdel med fyra spröjsade dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med fyra dörrar och bakomliggande hyllplan. Bredd 182. Djup 37. Höjd 192 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK