Atelier Fauni

(Finland)
Atelier Fauni
(Finland)

MUMINFIGUR, Atelier Fauni, Finland, 1950-60-tal.

Mumintrollet, höjd ca 12 cm. Tyg och läder.

Slitage. Fotsulor saknas. Skavt läder. En arm saknas. Svans saknas.

Utropspris
1 500 SEK