SOFFA, empirestil, Gustaf Bielsteéns Möbelaffär, Malmö, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Fast stoppad rygg och sits. Dekor av karyatider i mässing. Längd 140 cm.

Slitage, repor och märken.

Utropspris
2 500 SEK