MILITÄRPÄLS samt MÖSSA, 1900-tal.

Päls: canvas, invändigt klädd med fårskinn. Rygglängd 90 cm, ärmlängd 61 cm, axelbredd 46 cm. Mössa: fårskinn med läderskärm.

Smärre skador, bruksslitage, fläckar. Vänster rockärm saknar knappar.

Utropspris
2 500 SEK