LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil, märkta JLH, haltstämplade 830. Svenska importstämplar, 1900-talets mitt.

Balusterformade skaft, ovoid konturerad fylld fot. Höjd 20 cm.

Slitage, sekundärt fastsatta emaljmärken från Trosa IF i botten.

Utropspris
1 500 SEK