SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets början.

Helstock i björk. Pipa med förgylld text "iungfrun". Längd 101 cm.

Omändrad från flintlås. Sprickor. Slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK