SLEV, silver och trä, Lorenz Georg Weis (1791-1829), Norrköping 1795.

Silver med svärtat träskaft. Längd 41,5 cm.

Bristningar, lagningar. Skada i skaftets ända, dekordelen saknas. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
200 EUR