SNUSDOSA, silver, Pehr Abraham Taxberg, Sundsvall, 1800-talets första del. Vikt 42 gram.

Oval form. Dekor av bladverk och klassicerande postament. Längd 9,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Skytte Osterman

Utropspris
1 500 SEK