Arne Jones E1299

OKÄND KONSTNÄR, gouache på papper "Nansens sammanträffande",1900-talets början. Signerad A Gorksch Schöneberg b. Berlin.

"Nansen's zusammentreffen mit der Jackson Expedition auf Franz Josefs land". 110 x 120 cm.

Hörn med hål från tidigare montering. Rullad, oramad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK