SKÅL, glas. Edvin Öhrström, Orrefors. Ariel. Sign o numrerad 1711 E.

Transparent glasmassa mellan mörka, diagonala mönster. Nästintill run, diam 11.

Smärre slitage, enstaka rispor samt repor undertill.

Utropspris
2 000 SEK