FRUKTFAT samt ASSIETTER 5 st, Uppsala Ekeby, 1940-50-tal.

Glaserat stengods, märkta Ekeby, diameter 40 cm.

Krackelyer, ytslitage, märken, repor.

Utropspris
1 500 SEK