Wilhelm Melbye

(Danmark, 1824-1882)
Wilhelm Melbye
(Danmark, 1824-1882)

WILHELM MELBYE, olja på duk, signerad Wilhelm Melbye samt daterad 1864.

Fjordlandskap. 48 x 83 cm.

Mindre ytsmuts, krackelyr, mindre lagningar.

Utropspris
18 000 SEK