URNA MED LOCK, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft, porslin.

Dekor av strödda blommor i blått mot vit fond, modellnummer 1791, höjd ca 30 cm.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK