POUL S. CHRISTIANSEN, kolteckningar, 2 st, den ena signerad, daterade 1881 och 1885.
Akademiteckningar. Bildstorlek 55 x 35,5 cm och 57,5 x 39,5 cm.
Spår av veck, slitage, fläckar. Ej examinerad ur ram.