Hans Dahl

(Norge, 1849-1937)
Hans Dahl
(Norge, 1849-1937)

HANS DAHL, olja på duk, signerad.

Kvinna i fjordlandskap. Bildens mått 66 x 50 cm.

Sedvanligt ytslitage. Smärre färgbortfall och mindre spikhål i hörn. Smärre fläck.

Proveniens

Grev Wedels Plass Auksjoner, maj 2007.

Utropspris
40 000 SEK