Fodral i slipat glas. Detaljer av förgylld brons. Dekor av parställda lejon samt blomsterbårder. På tassfötter. Pendel finns. Höjd 34 cm. Nyckel finns.
Slitage. Ej funktionstestad. Skadad urtavla.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.