KOMPASS, Lyth Instrumentfabriks AB, Stockholm, 1900-tal.

Stämpelmärkt "Lyth Instr. F. A.B. Stockholm". I schatull, djup 20 cm, bredd 20 cm, höjd 12 cm.

Skruv saknas. Ej funktionstestat. Spricka i schatullet. Slitage.

Utropspris
150 EUR