FOTOGRAFI MED AUTOGRAFER, Brasiliens landslag i fotboll, 1966.

Fotografi föreställande Brasiliens landslag i fotboll 1966. Fotografiet bär egenhändiga signaturer från samtliga personer på bilden inklusive Pelé, Garrincha och Gilmar. Bildstorlek 17 x 23 cm.

Veck. Smärre fläckar. Reva/Revor.

Proveniens

Inför VM i England 1966 låg Brasiliens landslag på träningsläger i Åtvidaberg. Säljarens far som var lokaltidningsjournalist i Åtvidaberg besökte träningslägret och fick då det signerade fotografiet som gåva.

Utropspris
5 000 SEK