JENS QUISTGAARD, 25 delar, bestick "Variation VI", rostfritt stål, Dansk design Tyskland, 1900-talets andra hälft
Bestående av;
4 knivar (längd 21,5 cm),
7 knivar (längd 18 cm),
3 gafflar (längd 20 cm),
6 gafflar (längd 16,5 cm),
5 skedar (längd 16,5 cm).
Slitage.