FOTOGENLAMPA / TAKLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal.

Vit glaskupa. Parställda ljushållare med dekor av bandkransar. Senare elektrifierad. Diameter 52 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Enstaka något böjda delar.

Utropspris
200 EUR