SKÅL, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1941. Vikt ca 542 gram.

Rund med vågig kant på tre kotteliknande fötter. Pressad dekor i relief. Höjd ca 12, diameter ca 23 cm.

Oputsad. Slitage och repor.

Utropspris
2 000 SEK