SKRIVBORDSSTOL, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Läderklädd sits med djuphäftning och dekor av pärlspik. Fot i mörkbetsat trä, på hjul.

Slitage, ställvis hårt. Sprickor. Ett löst hjul. Smärre fläckar. Hål.

Utropspris
2 000 SEK