GLASKUPA FÖR UR MED SOCKEL, glas, trä, 1800-talets andra hälft.

Ovoid svartmålad sockel med platta kulfötter. Totalhöjd 50.

Slitage, repor. Kupan och sockel ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
1 000 SEK