RING med lila stjärnsafir ca 3,30ct, samt briljantslipade diamanter totalt ca 0,14ct.

Tillverkad av Odenguld, Köping 1989. Storlek 16,75/52,5. 18K guld. Vikt 3 gr.

Smärre slitage. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK