PABLO PICASSO, efter, "Le Soleil Ebloui", Geneviève Laporte, Plon, Paris, 1974.

Tretton reproduktioner på Arches med dikter av Geneviève Laporte. Samma tretton motiv även reproducerade på japanpapper. Bladens mått 38,5 x 28 cm. Mappen numrerad 11/100 men ej signerad. I originalkartong.

Smärre slitage.

Utropspris
6 000 SEK