Eduard Wiiralt

(Estland, 1898-1954)
Eduard Wiiralt
(Estland, 1898-1954)

EDUARD WIIRALT, torrnål, signerad och daterad 1941.

"Callina" Ca 38x25 cm.

Ej ramad. Rullad/Rullningsveck. Kantveck. Bläckrester.

Konstnär

Utropspris
10 000 SEK

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95