Edvard Munch

(Norge, 1863-1944)
Edvard Munch
(Norge, 1863-1944)

BOK, "Edvard Munch", von Curt Glaser, Bruno Cassirer, Berlin 1918, MED ETSNING AV EDVARD MUNCH,

Bokens storlek 26,5 x 2 x 20 cm. Plåtstorlek av etsning 11,5 x 8,5 cm.

Boken med slitage och smärre skador.

Utropspris
600 EUR