BOK, "Edvard Munch", von Curt Glaser, Bruno Cassirer, Berlin 1918, MED ETSNING AV EDVARD MUNCH,
Bokens storlek 26,5 x 2 x 20 cm. Plåtstorlek av etsning 11,5 x 8,5 cm.
Boken med slitage och smärre skador.