BOKHYLLOR, märkta SMF, Svenska Möbelfabriken Bodafors. 1960-tal.

Obehandlat trä, svarvade ståndare, två hyllplan vardera. Rundad front med skåpdörrar i nederdel, fyra ben. L 110, b 37, h 160. Nyckel finns.

Slitage, repor, skador med hål och löst ben. Fuktfläckar. Nyckel finns.

Utropspris
1 200 SEK