Motiv av Svarta madonnan med tre rivmärken på kinden. Signerad P. Garkutenko and daterad 1904 (på kyrilliska) a tergo. 74 x 58 cm.
Åldersbetingat slitage. Märken efter silverrizza. Retuscher. Krackelerad;Crazings. Fläckar.