CRÈMEKOPPAR med LOCK, 12 st, porslin, Kina, tidigt 1800-tal.

Dekor av flodscener och pagoder i underglasyrblått och guld. Lockknopp i form av frukt. Flätad hänkel. Höjd ca 9 cm.

Smärre fotnagg. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK