BORDSPENDYL. Urtavlan märkt: Barillet A Paris. 1700-talets andra hälft.

Förgylld brons. Höjd 34 cm.

Delar saknas, pendel och nycklar. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 200 EUR