Dekor i famille rosefärger av trädgårdsklippa, blomster, bambu och urna, fleur-de-lis bård i guld. Diameter ca 23 cm.
Klammrar för väggmontering. Genomgående spricka. Lagning. Smärre kantnagg. Dekor med smärre slitage.