KLACKRING med ametist.

KLACKRING med ametist.

Med graverad monogram 'BYS' krönt av en adelskrona. Anders Petter Lundqvist, Stockholm, 1840, 18K guld. Storlek 21/65,5. Totalvikt ca 9,3 g.

Öglan är troligen senare. Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
3 000 SEK