BOK: Wennerdahl: Öst-Giötha Helicons Sorge-Qwäde öfwer(...) Ulricae Eleonorae dödeliga frånfälle. Linköping, 1743.

W. A. Wennerdahl: Öst-Giötha Helicons Sorge-Qwäde öfwer(...) Ulricae Eleonorae dödeliga frånfälle, Linköping, 1743. 52 sidor. Kollationerat, komplett.
Mått ca 16x20 cm.

Senare klotryggsband. Slitage. Ej genomgången.

Proveniens

Throlle-Bonde

Utropspris
2 000 SEK