M, W & F VON WRIGHT, bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", A. Börtzells tryckeri AB Stockholm, 1927-1929.
"Svenska fåglar efter naturen och på sten ritade." Andra upplagan. Halvfranska band. Rikt illustrerade med färglitografier. Del I 1927, Del II och III 1929. Tryckt hos A. Börtzells tryckeri A.-B.
Ej genomgångna. Band med slitage. Gulnade.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13