VIKTSATS, PINCETTER, 2 st samt GLASÖGONFODRAL, mässing, 1700-/1800-tal.
Viktsats, krönt 1757, höjd 4 cm. Pincett av järn, längd 9 cm. Pincett av mässing, längd 11 cm. Glasögonfodral samt utfällbara glasögon, fodralets längd 15 cm.
Bruksslitage. Anlupna delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.