896202

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

PRINS EUGEN, 5 stycken ytterfoder av porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg.

Vitglaserade. Två stycken diameter 16 cm, höjd 15 cm. Två stycken diameter 13,5, höjd 13 cm. En diameter 10 cm, höjd 10 cm.

Slitage. Ett fotnagg. Missfärgningar insides.

Utropspris
1 500 SEK