HERTHA BENGTSSON, servisdelar, 29 servisdelar, porslin, "Koka blå" Rörstrand, i produktion 1956-1988.
Sex mattallrikar, fem förrättstallrikar, tre assietter, fem djupa tallrikar, kanna, skål, tre ugnssäkra runda formar, såssnipa, fyra ugnssäkra formar.
Två mattallrik med nagg/flisor på fotringen, en mattallrik med nagg, en förrättstallrik med nagg, en djup tallrik med nagg/flisa. I övrigt bruksslitage. I övrigt bruksslitage och missfärgningar.