BESTICKSERVIS, nysilver, 92 delar, Sheffield, England, 1900-talets slut.

8 bordsgafflar, 18 cm
8 bordsknivar, 22 cm
8 matknivar, 24 cm
8 matgafflar, 20 cm
4 uppläggningsskedar, 21 cm
8 st såsskedar runda, 17,5 cm
8 st bordsskedar, 18,3 cm
8 st fiskgafflar, 17 sm
8 st fiskknivar, 20,3 cm
8 st bakelsgafflar, 13,5 cm
8 st kaffeskedar, 12 cm
8 st dessertskedar, 14 cm
Original schatull i trä medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK