RING med gammal samt briljantslipade diamanter.

Centrala diamanten, ca 0,37 ct, kvalitet L-M/SI, de små diamanter totalt ca 0,37 ct. 14K vitguld, ej stämplad. Storlek 18,75/59. Totalvikt ca 3,3 g.

Slitage. Spår av renovering på skenan. Ställvis förlust ar rodium plätering.

Utropspris
5 000 SEK