JOHAN FREDRIK MARTIN, akvatint, tidigt 1800-tal.
"Utsigt af Stockholm från Castelholmen på Stadens Östra sida". Ur "Svenska vyer". Bildstorlek 34,5 x 54,5 cm.
Smärre repor och slitage. Ej examinerad ur ram.