KOPPARSTICK, graverad av J. le Pautre efter Erik Dahlberg, 1600-talets slut.

"Obsidium Haffniense A.o 1658. Typus Haffniae Regni Daniae Metropolis et Sedis Regiae ut et Obsidii qua à S.R. Maj. Sueciae Anno 1658 premebatur". Bildstorlek 29 x 107 cm.

Åldersrelaterat slitage. Flertalet större fläckar. Hål i nedre högsta hörn. Veck. Skadat glas. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
150 EUR