JOHNNY MILLAR, kopia efter Georg von Rosen, olja på duk, signerad, otydligt daterad.
"Karin Månsdotter". Bildmått 111 x 141 cm.
Ställvis smärre färgbortfall. Obetydligt ytslitage. Ej examinerad ur ram.